Güvenli Ticaret - SSS

1. www.cetinkayaelektronik.com.tr’ de Veri Güvenliği ve Gizliliği Nasıldır?

 

www.cetinkayaelektronik.com.tr’ de Veri Güvenliği ve Gizliliği

ÇETİNKAYA ELEKTRONİK SAN VE TİC.  LTD. ŞTİ. KULLANICI GÜVENLİĞİ VE GİZLİLİĞİ BİLDİRGESİ

     Tüm sistem web tabanlı olduğundan kullanıcıların zahmetsizce tanınması ve veri güvenliğinin hızla onaylanabilmesi için kullanıcıların web tarayıcılarına "cookie" adı verilen veriler gönderilmekte ve müşteri bilgisayarlarında saklanan bu cookieler belli aralıklarla güncellenerek optimal sistem performansı sağlanmaktadır.


Veri Güvenliği:
 

     Kullanıcılardan derlenen tüm hassas ve kişisel bilgiler, en yüksek elektronik ve fiziksel güvenlik standartlarında saklanmakta, yalnızca yetki sahibi olan personelin ve ancak zorunlu durumlarda kullanıcı onayı altında ulaşabileceği bir sistemle, mevcut T.C. kanunları ve uluslararası kanunlar çerçevesinde kullanılmaktadır.

    ÇETİNKAYA ELEKTRONİK SAN VE TİC.  LTD. ŞTİ.kullanıcılardan derlediği kişisel ve hassas bilgileri kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir isim altında, hiçbir nedenle ve hiçbir muhatap nezdinde açıklamamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmamayı ve hiçbir surette kötüye kullanmamayı taahhüt ve garanti eder.

 

Veri Paylaşımı

     ÇETİNKAYA ELEKTRONİK SAN VE TİC.  LTD. ŞTİ.  yukarıda sözü edilen kişisel içerikli bilgiler dışındaki genel kullanıcı bilgilerini, sunduğu hizmetleri daha verimli kılmak ve müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutabilmek amacıyla analiz ederek yorumlamak ve seçkin iş ortakları ile paylaşmak hakkını saklı tutar.

     Ayrıca kullanıcılar onay verdikleri takdirde bu bilgiler
ÇETİNKAYA ELEKTRONİK SAN VE TİC.  LTD. ŞTİ.. ve ortakları tarafından değerlendirilerek ürün güncellemeleri, indirim duyuruları ve özel teklifler amacıyla kullanılabilir.

2. Online Alışverişlerde Önemli Güvenlik Unsurları?

     Sanılanın aksine, kullanıcıların kredi kartı bilgileri çoğu zaman internet üzerinden yapılan alışverişlerde değil fiziki ortamlarda çalınmaktadır. Bu nedenle kredi kartınızı günlük hayatta kullanırken dikkatli olun, kredi kartı numaranızı, son kullanma tarihini ve CVC (Güvenlik numarası) numarasını başkalarına vermeyin. Restoran, mağaza gibi fiziki ortamlarda çalınan kredi kartı bilgileriyle alışveriş yapmaya çalışan sahtekarlar’ a karşı önlemler alan e-ticaret siteleri bu sahtekarları yakaladıkları anda kredi kartının gerçek sahibiyle irtibata geçmektedirler, bu gibi durumlarda işbirliği yapın. Ay sonu gelen ekstre bilgilerini dikkatli kontrol edin ve size bir şey ifade etmeyen alışverişler için firmalarla irtibata geçin.

     İnternetten alışveriş yaparken bildiğiniz firmaları tercih edin. Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan siteleri tercih edin. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Internet sitesinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edin. Bilmediğiniz bir firmadan alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin.

3. Kredi Kartı Provizyon Aksaklıkları?

Siparişiniz sırasında kredi kartınız farklı nedenlerden ötürü onaylanamayabilir:
Bu nedenler arasında başlıcaları;
1. Kredi kartınızın kullanılabilir limitinin yetersiz olması,
2. Kart numarasını hatalı girmeniz,
3. Kartınızın son kullanma tarihinin geçmiş olması,
4. Kullandığınız kart bir ek kart ise, ana kart sahibi tarafından iptal edilmiş olması,
5. Onay işlemi sırasında geçici bağlantı sorunları yaşanması,
6. Kayıp ihbarı yaptığınız bir kartı yeniden kullanmaya çalışmanız,
7. Kullanmaya çalıştığınız kartın bir kredi kartı değil, ATM kartı olması
sayılabilir.
Kredi kartı onay sorunlarınızda yardım almak için kartı aldığınız banka ile görüşmeniz gerekmektedir.


4. Siparişim elime ne zaman ulaşır?


      Siparişlerinizin teslimat süresi ödeme onayınızın alınmasıyla başlar ve siparişleriniz tedarikçiden temininin sağlanmasıyla kargoya verilir. Kargo firmalarının yurtiçi teslimat süreleri 1 ila 3 gün arasında değişiklik göstermektedir.(Teslimat adresinin bulunduğunuz şehirde kargo şubesine uzaklığıyla değişkenlik göstermektedir). Siparişinizle ilgili kargo takip bilgisine ''hızlı mesaj''  bölümünden müşteri hizmetleri ile irtibata geçerek destek alabilirsiniz.


5. Hafta Sonu Siparişleri?
 

      Hafta sonu vermiş olduğunuz siparişler Pazar günleri çalışmamamız nedeniyle pazartesi günü işleme alınacaktır. Ancak hafta sonu oluşan siparişlerinizin onayı ve sipariş numaranız Pazar günü dahi mail adresinize yada cep telefonunuza sistem tarafından ulaştırılacaktır.

6. Teslimat ve Fatura adreslerim farklı olabilir mi?

Satın alma adımlarında karşınıza gelecek olan Teslimat ve Fatura adreslerinizi farklı olarak girebilirsiniz.

7. www.cetinkayaelektronik.com.tr’ de Kargo Ücretli mi?

     www.cetinkayaelektronik.com.tr’ de kargo siz müşterilerimiz için tedarikçi firmaların kargoya verdiği ürünlerle bizler tarafından verilen veya sevk edilen ürünlerde ücret politikaları özel görüşmeler neticesinde belirlenip sitemiz ana sayfasında veya ürün alma aşamasında belirtilmektedir.

 

8. Yurtdışına teslimat imkanınız var mı?

 

     www.cetinkayaelektronik.com.tr üzerinden yapılan alışverişlerde yurtdışına ve Kıbrıs’a teslimat imkanı şuan bulunmamaktadır.

9.Teslimat sadece belirtilen adrese mi olmalı?

     Sitemiz üzerinde yapılan tüm gönderiler sipariş esnasında belirtilen adrese teslim edilmektedir. Kargo şubesinden kesinlikle mal teslimatı yapılamaz.
Alıcının adreste olmaması durumunda ikinci defa teslimat için ilgili adrese uğrama yapılır.

 

10.Siparişim bana ulaşamaz ise iptal edilir mi?

     Üyelik kaydı yapılırken ve adres bilgileriniz girilirken özellikle telefon numaralarınızın dikkatli ve doğru bir biçimde kayıt edilmesi gerekir. Güvenliği sağlamak için sizinle irtibat kurulamaması durumunda siparişiniz iptal edilerek ücret iadeniz gerçekleştirilir.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.