Site Güvenliği

www.cetinkayaelektronik.com.tr Neden Güvenli?
 

 

Sayın Misafirimiz,

     Gelişen teknolojinin hayatımıza kattığı yüzlerce yeni kavram ve kolaylığın arasında bir takım güvenlik endişeleride de ayrı yerini almakta gecikmedi tabii.Tıpkı diğer sektörlerde ve yaşam alanlarında olduğu gibi online (internet üzerinden) alışverişte de birtakım konuları siz değerli kullanıcılarımızın merak etmekte olduğunu biliyoruz. Bu sebeple önemli birkaç satır aydınlatıcı bilgi yazma gereği duyduk.

     Sanılanın aksine internet klasik market yada restoran alışverişlerinizden daha güvenli demek biraz klasik bir cümle oldu artık ama riskler hemen hemen aynıdır; Yani kötü niyetli bir kasiyerin ya da garsonun kredi kartınızı taşırken numarasını not etmesi veya bir bilgisayar korsanının bilgisayarınızda tuttuğunuz kayıtlı kredi kartı bilgilerini sizden habersiz yazılımlarla elde etmesi aynı oranda risklidir. Bunları alışveriş yaptığınız firmanın banka ile bağlanıtısnın veya web sitesinin kredi kartı transferinin güvenliği ile karıştırmamak gereklidir zira bunlar oldukça güvenli sistemlerdir. 

     Gerekli tedbirler alınarak bu teknoloji kolaylığından maksimum faydalanmak gereklidir. Bu tedbirlerin en başında ise bildiğiniz güvendiğiniz yerlerden alışveriş yapmak gelir. Bunun için kredi kartı bilgisi girdiğiniz sayfanın adresini, ve adresin "http://wwwile başlayıp başlamadığını mutlaka kontrol edin ve not edin. Bu harflerle başlayan sayfalarda yazdığınız veriler SSL Güvenlik Protokolü ve 128 bit şifreleme ile siz ve bankanız arasında biz veya herhangi bir şahıs tarafından görülemeden aktarılır.

www.cetinkayaelektronik.com.tr kredi kartı bilgilerinizi tek sayfada herhangi bir oturumda, cookie (çerez) de yada değişkende saklamadan SSL ile direkt bankaya aktaracak şekilde programlanmıştır.

İçeriği zayıf, güven telkin etmeyen, açık adres ve firma ünvanları bile belirtilmeyen sitelerden alışveriş yapmanız risk almanız demektir. Bilmediğiniz e-postaları, içeriklerini ve sizi yönlendirdiği sayfaları kesinlikle kullanmayın. Kart numaranızı ve bilgilerinizi telefonla ve e-posta ile kimseye iletmeyin.

En büyük tavsiyemiz son zamanlarda bütün bankaların önerdiği sanal kart olacaktır. Bu sistem alışveriş yapacağınız kadar bir tutarı kartınıza kolayca ekleyeceğiniz size ait bir sanal kredi kartına aktarıyor ve size yüzde yüz güvenli bir alışveriş sağlıyor.

Bütün bunlar zahmetli görünebilir ama önümüzdeki yıllarda bu tedbirler kalabalık bir caddede cüzdanınıza sahip çıkmanızla aynı anlama gelecek.

Sanal mağazacılık hassas bir konudur. En önemli unsur ise güvenliktir. Bizler de sizlerin ve sistemimizin güvenliğini maksimum seviyede tutacak şekilde çalışmalarımızı yürütmekte bu sebeple daha fazla zaman harcamaktayız. Sizin göreceğiniz bir zarar bize daha fazla zarar verecektir. Sektörde uzun yıllardır hizmet vermekte olan firmamız müşteri memnuniyeti ilkesini ana prensip olarak belirlemiş olduğundan ve bu riski almak istemeyeceğimizden teknolojinin en ilerisini kullanarak en güvenli altyapılardan birini kurmuştur. Yine bütün  sayfalarımızda sol alt tarafta "Secured by Rapid SSL" logosuna tıklayarak bankalar tarafından şart koşulan ssl sertifikamızın bilgilerine ulaşabilirsiniz.
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.